• 11 Šesták

Taktyka: 4-2-3-1

sędzia: Howard Webb (Rotherham)

minuta wynik opis

Słowacja po emocjonującej końcówce ostatecznie wygrywa 3:2 i tym samym zapewnia sobie awans z grupy, a także eliminuje obrońców tytułu z turnieju! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy o godzinie 20.30 na dalszą część relacji!

90'+6' 3:2

Koniec meczu!!!

90'+5' 3:2 Simone Pepe (Włochy) - strzał niecelny

Piłka meczowa dla Włoch! Piłka dociera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do Pepe, ale ten mając jedynie przed sobą bramkarza kieruje piłkę obok bramki! Wynik bez zmian!!!

90'+5' 3:2

Na boisku leży Stoch.

90'+4' 3:2 Martin Petráš (Słowacja) - wejście zawodnika
Erik Jendrišek (Słowacja) - zejście zawodnika

90'+3' 3:2 Giorgio Chiellini (Włochy) - faulował
Ján Mucha (Słowacja) - faulowany

90'+2' 3:2 Stanislav Šesták (Słowacja) - wejście zawodnika
Róbert Vittek (Słowacja) - zejście zawodnika

90'+2' 3:2 GOL! Fabio Quagliarella (Włochy) - gol prawą nogą
Daniele De Rossi (Włochy) - asysta

Kolejna bramka! Quagliarella popisuje się świetnym uderzeniem z około 20 metrów i nie daje żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Słowacji! To jeszcze nie koniec emocji!

90' 3:1

Mecz potrwa jeszcze 4 minuty!

89' 3:1 GOL! Kamil Kopúnek (Słowacja) - gol prawą nogą
Marek Hamšík (Słowacja) - asysta

Słowacja wznawia grę od wyrzutu z autu, Kopunek sprytnie pokazuje się na czystej pozycji i lobuje włoskiego bramkarza! Słowacja - Włochy 3:1!!!

88' 2:1

Pepe w pole karne, niepewnie interweniuje Mucha, ale jeden z obrońców zażegnuje niebezpieczeństwo!

88' 2:1

Za mocne zagranie do Pepe.

87' 2:1 Kamil Kopúnek (Słowacja) - wejście zawodnika
Zdeno Štrba (Słowacja) - zejście zawodnika

86' 2:1

Włosi poczuli się pewniej i to oni teraz nacierają na bramkę Słowaków!

85' 2:1 Fabio Quagliarella (Włochy) - spalony

Quaglairella doprowadza do wyrównania, ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną i nie uznaje bramki! Cóż za emocje!!!

81' 2:1 Ján Mucha (Słowacja) - żółta kartka

81' 2:1 Fabio Quagliarella (Włochy) - żółta kartka

81' 2:1

Włosi starają się szybko zabrać piłkę z siatki, ale dochodzi do przepychanek w polu karnym i dwóch zawodników zostaje ukaranych żółtą kartką!

80' 2:1 GOL! Antonio Di Natale (Włochy) - gol lewą nogą

... dobija jednak Di Natale i zdobywa bramkę kontaktową!

80' 2:0 Fabio Quagliarella (Włochy) - strzał celny

Iquanita zagrywa świetną piłkę do Quagliarelli, ten będąc sam na sam oddaje strzał, który zdołał sparować Jan Mucha...

79' 2:0 Antonio Di Natale (Włochy) - spalony

79' 2:0 Zdeno Štrba (Słowacja) - faulował
Antonio Di Natale (Włochy) - faulowany

78' 2:0

Słowacja nie zwalnia tempa i nadal stara się forsować włoską bramkę!

76' 2:0 Simone Pepe (Włochy) - żółta kartka

76' 2:0 Simone Pepe (Włochy) - faulował
Miroslav Stoch (Słowacja) - faulowany

Sfrustrowany Pepe ostro fauluje Słowaka i otrzymuje żółty kartonik.

73' 2:0 GOL! Róbert Vittek (Słowacja) - gol prawą nogą

Słowacja podwyższa prowadzenie! Hamsik poprawia swoje dośrodkowanie z rzutu rożnego i zagrywa z prawej strony boiska piłkę pod nogi Vittka, a ten nie marnuje sytuacji i z około 5 metrów kieruje futbolówkę do siatki! Włochy blisko odpadnięcia z mundialu!!!

73' 1:0 (Słowacja) - rzut rożny

Za mocne dośrodkowanie, ale piłka odbija się od Cannavaro i będziemy mieć kolejny rzut rożny.

72' 1:0 (Słowacja) - rzut rożny

72' 1:0

Dobre tempo spotkania! Obie drużyny zdecydowały się na wymiany ciosów!

71' 1:0

Strba stara się zagrać prostopadle do wbiegającego w pole karne Hamsika, ale czyni to niecelnie!

69' 1:0 Miroslav Stoch (Słowacja) - strzał niecelny

Doskonała kontra Słowaków! Niepilnowany Stoch otrzymuje piłkę na lewym skrzydle, dobiega do okolic pola karnego, ale posyła ostatecznie futbolówkę ponad bramką!

67' 1:0 Fabio Quagliarella (Włochy) - strzał celny

Mucha źle zachował się przy dośrodkowaniu, piłka dociera do Quagliarelli który oddaje potężny strzał i z lini bramkowej futbolówkę wybija Skrtel! Do końca nie wiadomo czy piłka nie przekroczyła linii bramkowej!!!

66' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

66' 1:0 Miroslav Stoch (Słowacja) - faulował
Christian Maggio (Włochy) - faulowany

Stoch stara się wyjść na sytuację sam na sam, ale ostatecznie to on fauluje swojego rywala.

64' 1:0 Juraj Kucka (Słowacja) - strzał niecelny

Kucka oddaje strzał głową, ale bardzo niecelnie i piłka opuszcza murawę boiska.

64' 1:0 (Słowacja) - rzut rożny

63' 1:0 Juraj Kucka (Słowacja) - strzał niecelny

Kucka obok bramki.

62' 1:0 Antonio Di Natale (Włochy) - strzał celny

Techniczne uderzenie sprzed pola karnego, ale dobrą interwencją popisuje się Mucha.

61' 1:0 Marek Hamšík (Słowacja) - faulował
Andrea Pirlo (Włochy) - faulowany

Zbyt ostre wejście Hamsika.

60' 1:0 Róbert Vittek (Słowacja) - faulował

Vittek stara się odebrać piłkę, ale fauluje przy tym swojego rywala.

59' 1:0

... dośrodkowanie w pole karne wyłapuje Jan Mucha.

59' 1:0

Włosi budują akcję ofensywną...

58' 1:0 Marek Hamšík (Słowacja) - faulował

56' 1:0 Andrea Pirlo (Włochy) - wejście zawodnika
Riccardo Montolivo (Włochy) - zejście zawodnika

56' 1:0 Antonio Di Natale (Włochy) - strzał niecelny

Di Natale otrzymuje piłkę na prawej stronie pola karnego, ale mając przed sobie jedynie bramkarza posyła futbolówkę obok bramki!

55' 1:0

Zaraz na boisku pojawi się Andrea Pirlo.

54' 1:0

Za mocna piłka do Hamsika i włoscy obrońcy przejmują piłkę.

51' 1:0 Marek Hamšík (Słowacja) - faulował
Fabio Cannavaro (Włochy) - faulowany

Cannavaro zahaczany przez Hamsika.

50' 1:0 Peter Pekarík (Słowacja) - żółta kartka

50' 1:0 Peter Pekarík (Słowacja) - faulował
Fabio Quagliarella (Włochy) - faulowany

Pekarik spóźnia się z interwencją i otrzymuje karę indywidualną.

49' 1:0 Róbert Vittek (Słowacja) - spalony

47' 1:0 Vincenzo Iaquinta (Włochy) - faulował
Martin Škrtel (Słowacja) - faulowany

46' 1:0 Christian Maggio (Włochy) - wejście zawodnika
Domenico Criscito (Włochy) - zejście zawodnika

46' 1:0 Fabio Quagliarella (Włochy) - wejście zawodnika
Gennaro Gattuso (Włochy) - zejście zawodnika

46' 1:0

Początek drugiej połowy.

Szykuje nam się podwójna zmiana w szeregach reprezentacji Włoch.

Zawodnicy wracają na plac gry.

Słowacja dosyć niepodziewanie, ale w pełni zasłużenie prowadzi 1:0! Włosi wyglądają na zagubionych i jeżeli nie znajdą recepty na lepszą grę mogą pożegnać się z tegorocznym mundialem!

45'+4' 1:0

Koniec pierwszej części gry!

45'+4' 1:0 Riccardo Montolivo (Włochy) - strzał niecelny

45'+3' 1:0

Vittek odgrywa piłkę do Kucki, ten oddaje potężne uderzenie z woleja i futbolówka uderza w boczną siatkę bramki!

45'+2' 1:0 Giorgio Chiellini (Włochy) - faulował
Róbert Vittek (Słowacja) - faulowany

45'+1' 1:0 Vincenzo Iaquinta (Włochy) - faulował
Ján Ďurica (Słowacja) - faulowany

45' 1:0

Kopunek miał już wejść na boisko, ale Strba protestuje ponieważ chce kontynuować swoją grę!

43' 1:0

Strba zwija się z bólu na boisku. Gattuso przy ofiarnym wybijaniu piłki zahacza o kolano Słowaka i korkami przecina jego skórę na kolanie!

41' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

40' 1:0 (Włochy) - rzut rożny

Skrtel przecina dośrodkowanie w pole karne, ale jego interwencja mogła doprowadzić do bramki samobójczej. Po wybiciu głową futbolówka przeleciała minimalnie nad bramką Słowaków!

39' 1:0 Róbert Vittek (Słowacja) - żółta kartka

39' 1:0 Róbert Vittek (Słowacja) - faulował

Kapitan włoskiej reprezentacji ucierpiał w starciu z Vittkiem, ale jest już w stanie kontynuować grę. Słowacki zawodnik otrzymuje za to przewinienie karę indywidualną.

38' 1:0 Riccardo Montolivo (Włochy) - strzał niecelny

Słaby strzał po ziemi mija w bezpiecznej odległości lewy słupek bramki Muchy.

37' 1:0 Erik Jendrišek (Słowacja) - faulował

Faulowany Cannavaro.

35' 1:0 (Słowacja) - rzut rożny

35' 1:0 Zdeno Štrba (Słowacja) - strzał celny

Potężne uderzenie z dystansu i Marchetti wybija końcówkami palców piłkę na rzut rożny!

34' 1:0 Marek Hamšík (Słowacja) - faulował

33' 1:0

W poczynania Włochów wkradła się nerwowość i mamy kolejne niedokładne zagranie.

32' 1:0 Peter Pekarík (Słowacja) - faulował
Simone Pepe (Włochy) - faulowany

30' 1:0 Fabio Cannavaro (Włochy) - żółta kartka

30' 1:0 Juraj Kucka (Słowacja) - faulował

Cannavaro przerywa dobrze zapowiadającą się akcję Słowaków za co otrzymuje żółtą kartkę.

29' 1:0 Antonio Di Natale (Włochy) - faulował

Di Natala stara się wymusić faul i upadając zatrzymuje piłkę ręką. Sędzie odgwizduje rzut wolny dla Słowacji.

28' 1:0

Stoch w pole karne, ale wybijają Włosi!

28' 1:0 Riccardo Montolivo (Włochy) - faulował
Peter Pekarík (Słowacja) - faulowany

Będziemy mieć rzut wolny w okolicach pola karnego.

27' 1:0 (Słowacja) - rzut rożny

25' 1:0 GOL! Róbert Vittek (Słowacja) - gol prawą nogą
Juraj Kucka (Słowacja) - asysta

Słowacja obejmuje prowadzenie! Błąd w defensywie, piłkę przejmuje Kucka, który zagrywa piłkę do Vittka, a ten uderzeniem z pola karnego posyła piłkę w lewy narożnik bramki!

24' 0:0 Martin Škrtel (Słowacja) - faulował
Vincenzo Iaquinta (Włochy) - faulowany

23' 0:0 Gennaro Gattuso (Włochy) - faulował
Juraj Kucka (Słowacja) - faulowany

Gattuso stara się wyłuskać piłkę od Kucki, ale robi to nieprzepisowo.

22' 0:0

Za mocne dośrodkowanie do Hamsika i od autu Włosi.

22' 0:0 (Słowacja) - rzut rożny

Pierwszy rzut rożnym w tym spotkaniu.

22' 0:0

Jak na razie lepsze wrażenie po sobie zostawia reprezentacja Słowacji.

19' 0:0

Iquanita wychodzi na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili czystym wślizgiem popisuje się jeden z obrońców Słowacji i tym samym akcja Włochów zostaje zatrzymana!

19' 0:0 Simone Pepe (Włochy) - strzał celny

Słaby strzał w wykonaniu Pepe i bez problemóm interweniuje Mucha.

18' 0:0 Radoslav Zabavník (Słowacja) - faulował

Bezpardonowe wejście w Pepe i będziemy mieć kolejny rzut wolny.

17' 0:0 Róbert Vittek (Słowacja) - faulował
Giorgio Chiellini (Włochy) - faulowany

16' 0:0 Zdeno Štrba (Słowacja) - żółta kartka

16' 0:0 Zdeno Štrba (Słowacja) - faulował
Gennaro Gattuso (Włochy) - faulowany

Spóźnione wejście w nogi Gattuso i będziemy mieć pierwszą żółtą kartkę!

15' 0:0

Hamsik znajduje się na wolnej pozycji, stara się dograć piłkę z lewej strony pola karnego, ale ta ląduje w rękach Marchettiego!

15' 0:0 Riccardo Montolivo (Włochy) - faulował
Zdeno Štrba (Słowacja) - faulowany

14' 0:0 Erik Jendrišek (Słowacja) - faulował

13' 0:0 Radoslav Zabavník (Słowacja) - strzał niecelny

Po wykonaniu rzutu wolnego piłka wychodzi przed pole karne Włochów, tam z dystansu uderzał Zabavnik, ale wysoko ponad bramką.

12' 0:0 Gennaro Gattuso (Włochy) - faulował

11' 0:0 Vincenzo Iaquinta (Włochy) - faulował

Di Natale dośrodkowuje w pole karne, piłka ląduje w siatce po strzale Iquanity, jednak sędzia odgwizdał wcześniej faul.

10' 0:0 Zdeno Štrba (Słowacja) - faulował
Domenico Criscito (Włochy) - faulowany

9' 0:0 Juraj Kucka (Słowacja) - faulował

Wejście nakładką i Howard Webb odgwizduje przewinienie.

9' 0:0

Od autu Słowacja.

8' 0:0 Peter Pekarík (Słowacja) - faulował

Ostre wejście w nogi Gattuso.

7' 0:0 Marek Hamšík (Słowacja) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z lewej strony boiska, piłka dociera do niepilnowanego Hamsika, ale ten nieczysty trafia w futbolówkę i marnuje znakomitą sytuację na zdobycie bramki!

6' 0:0 Riccardo Montolivo (Włochy) - faulował
Erik Jendrišek (Słowacja) - faulowany

Słowacja wznowi grę od rzutu wolnego.

4' 0:0 Vincenzo Iaquinta (Włochy) - strzał niecelny

Iaquinta otrzymuje piłkę na lewej stronie pola karnego, ale w dogodnej sytuacji strzeleckiej po nieczystym strzale posyła futbolówkę obok bramki.

3' 0:0 Marek Hamšík (Słowacja) - faulował

3' 0:0

Słowacja spokojnie rozgrywa piłkę na swojej połowie.

1' 0:0 Antonio Di Natale (Włochy) - strzał niecelny

Nie minęło nawet 30 sekund, a mamy już pierwszy strzał! Di Natale zdecydował się na odważny strzał z około 40 metrów, ale piłka przelatuje wysoko ponad bramką Jana Muchy.

1' 0:0

Rozpoczęli Słowacy.

Właśnie skończyły się hymny narodowe i zaraz rozlegnie się pierwszy gwizdek sędziego!

Piłkarze pojawią się zaraz na boisku.

Dla obu ekip to mecz o "być albo nie być" na mistrzostwach. Szczególna presja jest na Włochach - wicemistrzach świata.

Witamy Państwa w relacji z meczu Słowacja - Włochy. Znamy już ustawienia, w jakich wystąpią obie drużyny.