widzów: 15000   sędzia: Robert Małek (Zabrze)

minuta wynik opis
90'+4' 0:1

Koniec meczu! Jagiellonia zdobywa Puchar Polski! Dziękujemy za uwagę!

90'+3' 0:1 Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) - żółta kartka

Żółta kartka dla Rogalskiego za faul taktyczny.

90'+3' 0:1 Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) - faulował
Remigiusz Jezierski (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Jezierski pędził z własnej połowy, ale za koszulkę przytrzymał go Rogalski.

90'+2' 0:1

Jarun wybija piłkę spod nóg Grosickiego, a sędzia pokazuje... rzut karny! Jednak sędzia Małek wycofuje się z decyzji, ponieważ pomógł mu podjąć dobrą decyzje jeden z asystentów.

90' 0:1

Sędzia dolicza 3 minuty.

90' 0:1 Dariusz Jarecki (Jagiellonia Białystok) - faulował
Radosław Janukiewicz (Pogoń Szczecin) - faulowany

Jarecki fauluje w polu bramkowym Janukiewicza.

90' 0:1 Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Grosicki mógł postawić kropkę nad "i". Jednak w sytuacji sam na sam uderza prosto w nogi golkipera Pogoni!

89' 0:1 Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) - faulował

Jarun wybija piłkę spod nóg Grosickiego, a ta trafia w rękę napastnika Jagiellonii.

88' 0:1 Mikołaj Lebedyński (Pogoń Szczecin) - faulował
Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Faul Lebydyńskiego na Norambuenie.

87' 0:1 Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) - spalony

... Grosicki jeszcze chciał dobijać, ale w momencie strzału Burkhardta był na spalonym.

87' 0:1 Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Grosicki w polu karnym, piłkę spod nóg wybija mu Janukiewicz. Dobija Burkhardt, ale ponownie górą Janukiewicz...

85' 0:1 Daniel Wólkiewicz (Pogoń Szczecin) - faulował
Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Faul w ataku Wólkiewicza na Lacie.

84' 0:1 Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) - spalony

Hermes chciał zagrać w pole karne do Grosickiego, ale ten zbyt się podpalił i wybiegł za wcześnie za plecy obrońców Pogoni.

83' 0:1 Hermes (Jagiellonia Białystok) - faulował
Przemysław Pietruszka (Pogoń Szczecin) - faulowany

Faul przy linii bocznej.

82' 0:1 Daniel Wólkiewicz (Pogoń Szczecin) - wejście zawodnika
Robert Mandrysz (Pogoń Szczecin) - zejście zawodnika

81' 0:1 Dariusz Jarecki (Jagiellonia Białystok) - wejście zawodnika
Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - zejście zawodnika

80' 0:1 Robert Mandrysz (Pogoń Szczecin) - faulował
Rafał Grzyb (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Faul Mandrysza w środkowej strefie boiska na Grzybie.

79' 0:1 Marcin Woźniak (Pogoń Szczecin) - faulował

78' 0:1

Grosicki z prawej strony dogrywa wzdłuż bramki, a tam Jezierski wślizgiem nie sięga futbolówki!

77' 0:1 Bruno (Jagiellonia Białystok) - faulował
Piotr Dziuba (Pogoń Szczecin) - faulowany

76' 0:1 Remigiusz Jezierski (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

Kontra Jagiellonii! Grosicki prawą stroną dogrywa do Jezierskiego, który był sam, ale uderza będąc sam przed Janukiewiczem tuż obok słupka!

75' 0:1 Remigiusz Jezierski (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Dośrodkowanie Laty, a Jezierski z dwóch metrów uderza prosto w Janukiewicza! Powinno być 2:0!

74' 0:1 Krzysztof Hrymowicz (Pogoń Szczecin) - faulował
Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Faul Hrymowicza na Burkhardzie tuż przed narożnikiem pola karnego Pogoni.

73' 0:1 Remigiusz Jezierski (Jagiellonia Białystok) - wejście zawodnika
El Mehdi Sidqy (Jagiellonia Białystok) - zejście zawodnika

72' 0:1 Bruno (Jagiellonia Białystok) - spalony

71' 0:1 Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok) - żółta kartka

Żółta kartka dla Norambueny za ten taktyczny faul.

71' 0:1 Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok) - faulował

Norambuena faulem przerywa groźną kontrę firmowaną przez Dziubę.

71' 0:1 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Dośrodkowanie Burkhardta zatrzymał się na pierwszym zawodniku Pogoni.

70' 0:1 Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Frankowski uderza z ostrego kąta z rzutu wolnego tuż pod poprzeczkę, ale Janukiewicz końcówkami palców przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

70' 0:1 Maciej Mysiak (Pogoń Szczecin) - faulował
Bruno (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Faul na lewym skrzydle Mysiaka na zastawiającym się z piłką Bruno.

69' 0:1 Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Burkhardt uderza z narożnika pola karnego po długim rogu, ale świetną paradą popisał się Janukiewicz!

68' 0:1 Piotr Dziuba (Pogoń Szczecin) - wejście zawodnika
Marcin Bojarski (Pogoń Szczecin) - zejście zawodnika

67' 0:1 Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok) - faulował
Mikołaj Lebedyński (Pogoń Szczecin) - faulowany

67' 0:1 Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok) - wejście zawodnika
Igor Lewczuk (Jagiellonia Białystok) - zejście zawodnika

66' 0:1 Robert Mandrysz (Pogoń Szczecin) - żółta kartka

Sędzia ukarał żółtą kartką Mandrysza.

66' 0:1 Robert Mandrysz (Pogoń Szczecin) - faulował

Mandrysz ostro wszedł w nogi Grzyba.

65' 0:1 Maciej Mysiak (Pogoń Szczecin) - strzał celny

Mysiak z dystansu, ale za lekko by zaskoczyć Gikiewicza.

64' 0:1 Mikołaj Lebedyński (Pogoń Szczecin) - faulował

Lebedyński popychał zastawiającego się z piłką Latę.

62' 0:1 (Pogoń Szczecin) - rzut rożny

Bojarski w pole karne, ale próbujący opakować piłkę Jarun pogubił się i piłka stała się łupem Gikiewicza.

Dośrodkowanie, ale wybijają piłkę na kolejny rzut rożny defensorzy Jagi.

61' 0:1 Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) - strzał niecelny

Rogalski zdecydował się na uderzenie z 25 metrów. Potęzne uderzenie z prostego podbicia zatrzymało się na poprzeczce!

61' 0:1 Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok) - spalony

Ładne podanie na lewą stronę do Laty, ale ten złapany na spalonym.

60' 0:1 Mikołaj Lebedyński (Pogoń Szczecin) - wejście zawodnika
Marcin Nowak (Pogoń Szczecin) - zejście zawodnika

59' 0:1 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Lato chciał wykonać rzut rożny, ale się poślizgnął i trafił piłką w stojącego niedaleko fotografa.

58' 0:1 Robert Mandrysz (Pogoń Szczecin) - faulował

Faul w środkowej strefie.

57' 0:1 Igor Lewczuk (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

Lewczuk uderza z boku pola karnego, ale trafia tylko w boczną siatkę.

56' 0:1 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Grosicki ładnie urwał się obrońcom Pogoni i wychodził sam na sam z Janukiewiczem, ale zamiast uderzać chciał dogrywać do Frankowskiego, którego od podania odcięli wybiciem na rzut rożny piłkę defensorzy szczecinian.

55' 0:1 Marcin Bojarski (Pogoń Szczecin) - faulował
Rafał Gikiewicz (Jagiellonia Białystok) - faulowany

... Bojarski odpychał w polu bramkowym Gikiewicza.

55' 0:1 (Pogoń Szczecin) - rzut rożny

Rogalski wykonując rzut rożny przeszedł się po mikrofonie, po czym dośrodkował w pole karne...

53' 0:1 Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Powinno być 2:0! Grosicki lewą stroną do środka do Frankowskiego, który uderzał z 5. metra, ale zablokował strzał tuż prze linią bramkową Jarun!

52' 0:1 (Pogoń Szczecin) - rzut rożny

Dośrodkowanie Moskalewicza z rzutu rożnego, ale pewnie wyłapuje piłkę Gikiewicz.

49' 0:1 GOL! Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok) - gol lewą nogą
Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok) - asysta

... piłka przed pole karne trafia do Laty, który uderza. Piłka trafia na 8. metr do Skerli, który przyjął piłkę i uderzył lewą nogą obok Janukiewicza! 1:0 dla Jagiellonii!

48' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Dośrodkowanie Frankowskiego...

47' 0:0 (Pogoń Szczecin) - rzut rożny

Dośrodkowanie z lewej strony Woźniaka, ale Norambuena ubiegł Moskalewicza i wybił piłkę na rzut rożny.

46' 0:0

Zaczęła Pogoń.

Obie jedenastki już na murawie, za chwilę początek drugiej połowy.

45'+2' 0:0

Sędzia kończy pierwszą połowę. Jagiellonia miała o wiele więcej sytuacji, lecz Pogoń wcale nie odpuszcza i nie jest w tym meczu bez szans. Czekamy na drugą połowę.

45'+1' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Dośrodkowanie Laty z rzutu rożnego, ale piłkę wybija Pietruszka.

45'+1' 0:0 Robert Mandrysz (Pogoń Szczecin) - strzał niecelny

Mandrysz uderzał z ostrego kąta, ale piłka opuściła boisko... tuż przy bocznej chorągiewce po drugiej stronie boiska.

45' 0:0

Sędzia dolicza minutę.

45' 0:0 Krzysztof Hrymowicz (Pogoń Szczecin) - faulował

Faul Hrymowicza na Lacie przy linii bocznej.

44' 0:0 Olgierd Moskalewicz (Pogoń Szczecin) - faulował

Moskalewicz potknął się o własne nogi i wpadł na Bruno.

43' 0:0

Obie jedenastki jakby wyczekiwały już na przerwę.

41' 0:0 Igor Lewczuk (Jagiellonia Białystok) - faulował
Marcin Bojarski (Pogoń Szczecin) - faulowany

Lewczuk lekko odpychał Bojarskiego, który zastawiał się z piłką.

40' 0:0

Ładne zagranie Bojarskiego między obrońców Jagiellonii, ale uprzedził Mysiaka dobrym wyjściem Gikiewicz.

38' 0:0 Krzysztof Hrymowicz (Pogoń Szczecin) - żółta kartka

Hrymowicz wszedł ostro w nogi Frankowskiego, ale sędzia odgwizdał przywilej korzyści. Wrócił jednak po zakończeniu ataku Jagi do tej akcji i ukarał Hrymowicza żółtym kartonikiem.

37' 0:0 Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Frankowski uderza z narożnika pola karnego w bardzo nieprzyjemny sposób. Futbolówka jeszcze zrobiła kozioł przed Janukiewiczem, który odbił piłkę do boku.

36' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale piąstkuje futbolówkę Gikiewicz.

35' 0:0 Krzysztof Hrymowicz (Pogoń Szczecin) - faulował

Ostre wejście Hrymowicza w nogi Bruno na połowie Pogoni.

34' 0:0 Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) - strzał niecelny

Rogalski odważnie uderzył z 30 metrów, ale niecelnie i za wysoko.

33' 0:0 Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok) - faulował
Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) - faulowany

32' 0:0 Bruno (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z prawej strony Lewczuka. Najwyżej wyskoczył Bruno, ale jego strzał głową przeleciał nad bramką.

31' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Pogoń pogubiła się w defensywie. Lato ładnie podał na lewą stronę do Frankowskiego, który wychodził przy ostrym kącie sam na sam z Janukiewiczem, ale odważne wyjście golkipera Pogoni spowodowało, że Jaga będzie miała tylko rzut rożny.

30' 0:0 Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok) - faulował

Faul Chilijczyka przy linii bocznej na Rogalskim.

28' 0:0 Bruno (Jagiellonia Białystok) - faulował

Bruno podniósł za wysoko nogę względem Bojarskiego.

27' 0:0 Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

Norambuena uderzył tuż sprzed narożnika pola karnego, ale nad bramką Janukiewicza.

26' 0:0 Hermes (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

Piłka spadła przed pole karne, gdzie był Hermes, lecz jego strzał przeleciał wysoko, wysoko nad bramką.

26' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Lato podaje do Frankowskiego, który wychodził już sam na sam z Janukiewiczem, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił na rzut rożny Jarun.

25' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Sędzia dopatrzył się jeszcze jakiegoś muśnięcia przy strzale Grosickiego i mamy rzut rożny. Frankowski dośrodkowywał, ale wybił futbolówkę głową jeden z graczy Pogoni.

24' 0:0 Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

Kolejna okazja dla Jagi! Bruno głową do Frankowskiego, ten do Grosickiego, który uderza lewą nogą tuż obok słupka!

21' 0:0 Olgierd Moskalewicz (Pogoń Szczecin) - faulował
Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Wyprostowane nogi Moskalewicza zakończyły swój ślizg na nogach Skerli. To powinna być żółta kartka! Mecz zaostrzył się w ostatnich minutach.

19' 0:0 (Pogoń Szczecin) - rzut rożny

Woźniak przedarł się lewą stroną, ale jego próba dośrodkowania spod linii końcowej zablokował Hermes.

18' 0:0 Marcin Bojarski (Pogoń Szczecin) - faulował

Bojarski zahaczył od tyłu Bruno.

17' 0:0 Maciej Mysiak (Pogoń Szczecin) - faulował

Dośrodkowanie z prawej strony Rogalskiego, Skerla wybijał futbolówkę szczupakiem, a przy okazji Mysiak za wysoko podniósł nogę.

15' 0:0 Maciej Mysiak (Pogoń Szczecin) - strzał niecelny

Mysiak zdecydował się na uderzenie z 25. metra, ale piłka poleciała w bezpiecznej odległości od słupka Gikiewicza.

13' 0:0 Marcin Bojarski (Pogoń Szczecin) - żółta kartka

Ale pomyłka sędziego! Sidqy wpada na Bojarskiego, który przewraca się w polu karnym, a sędzia uznał to za symulowanie gracza Pogoni i Bojarski zobaczył żółtą kartkę.

12' 0:0 Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

... Skerla uderza z woleja, ale nieczysto trafił w futbolówkę i złapał piłkę Janukiewicz.

12' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Dośrodkowuje Frankowski...

11' 0:0 Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok) - strzał celny

Okazja dla Jagiellonii! Dośrodkowanie Frankowskiego z rzutu wolnego, Skerla musnął futbolówkę głową, a Janukiewicz nogą odbija piłkę na rzut rożny!

11' 0:0 Omar Jarun (Pogoń Szczecin) - faulował
Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - faulowany

Jarun odepchnął przyjmującego piłkę Frankowskiego 30 metrów od bramki Janukiewicza.

10' 0:0 Olgierd Moskalewicz (Pogoń Szczecin) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z lewej strony Woźniaka, w polu karnym wyskoczył Moskalewicz, ale jego uderzenie przeszedł obok bramki.

8' 0:0 Marcin Woźniak (Pogoń Szczecin) - faulował

Woźniak odepchnął przy wyskoku do piłki Bruno.

7' 0:0 Maciej Mysiak (Pogoń Szczecin) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z prawej strony Rogalskiego. Mysiak wygrywa pojedynek główkowy ze Skerlą, ale uderza znacznie obok bramki.

4' 0:0 Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

... piłkę głową zgrał Sidqy na 2. metr do Frankowskiego, który z tak bliskiej odległości trafił tylko w boczną siatkę!

4' 0:0 (Jagiellonia Białystok) - rzut rożny

Dośrodkowanie Laty...

3' 0:0

Frankowski dośrodkowuje w pole karne, ale ze spokojem Janukiewicz wyłapuje futbolówkę.

2' 0:0 Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok) - strzał niecelny

Dobre zejście z lewej strony do środka Grosickiego, który oddał groźny strzał po długim rogu, ale pomylił się o centymetry!

1' 0:0 Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) - faulował

Faul przy linii bocznej Rogalskiego.

1' 0:0

Zaczęła Jagiellonia.

Przed meczem organizatorzy chcieli upamiętnić wypadek z 10 kwietnia, ale występ na żywo artystów grających na instrumentach klasycznych był tak źle nagłośniony, że nie wyszło to zbyt poważnie. Teraz cały stadion śpiewa Mazurek Dąbrowskiego.

Obie jedenastki wychodzą na murawę.

O 1998 roku, w finale Pucharu Polski nie grała drużyna z zaplecza Ekstraklasy. Ostatnim przedstawicielem drugiej klasy rozgrywkowej w finale PP było Aluminium Konin, które przegrało finał z Amicą Wronki w Poznaniu.

Niewątpliwie taki finał to spora niespodzianka. Jagiellonia to przecież dopiero jedenasta drużyna Ekstraklasy, a Pogoń to piąta drużyna I ligi.

Za około 15 minut czeka nas ostatnia odsłona sezonu 2009/10 w polskim wydaniu.