Taktyka: 4-4-2

widzów: 2000   sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

minuta wynik opis
90'+4' 1:0

Koniec spotkania! Flota wygrywa z Wartą, po golu w samej końcówce spotkania i awansuje trzecie miejsce w tabeli. Dziękujemy za uwagę!

90'+4' 1:0 Maciej Scherfchen (Warta Poznań) - strzał niecelny

Scherfchen uderza zza pola karnego, ale obok bramki.

90'+3' 1:0 Maciej Scherfchen (Warta Poznań) - faulował
Ferdinand Chi Fon (Flota Świnoujście) - faulowany

Faul w środkowej strefie boiska.

90'+1' 1:0 GOL! Damian Misan (Flota Świnoujście) - gol prawą nogą

... najszybciej do niej dociera Misan i z najbliższej odległości wpakowuje futbolówkę do siatki!

90'+1' 0:0 Sławomir Mazurkiewicz (Flota Świnoujście) - strzał celny

Dośrodkowanie w pole karne, głową uderza Mazurkiewicz, ale Bledzewski odbija futbolówkę przed siebie...

90' 0:0 Adrian Bartkowiak (Warta Poznań) - żółta kartka

Żółty kartonik dla stopera Warty.

90' 0:0 Adrian Bartkowiak (Warta Poznań) - faulował
Damian Misan (Flota Świnoujście) - faulowany

Faul Bartkowiaka na Misanie.

90' 0:0

Sędzia dolicza cztery minuty.

89' 0:0 Ferdinand Chi Fon (Flota Świnoujście) - wejście zawodnika
Krzysztof Bodziony (Flota Świnoujście) - zejście zawodnika

88' 0:0

Wygląda na to, że obie drużyny szanują obecny rezultat i żadna z ekip nie dąży do jakiś szaleńczych akcji ofensywnych.

85' 0:0 Radosław Pruchnik (Flota Świnoujście) - faulował
Piotr Reiss (Warta Poznań) - faulowany

Faul przy linii środkowej.

83' 0:0 Maciej Scherfchen (Warta Poznań) - wejście zawodnika
Krzysztof Gajtkowski (Warta Poznań) - zejście zawodnika

81' 0:0 Daniel Dylewski (Flota Świnoujście) - wejście zawodnika
Bartłomiej Niedziela (Flota Świnoujście) - zejście zawodnika

80' 0:0 Ensar Arifović (Flota Świnoujście) - spalony

Podanie Misana do Bośniaka, który jednak złapany na spalonym.

79' 0:0

Gajtkowski zagrał na lewą stronę pola karnego do Iwanickiego, ale ten zgubił futbolówkę i od bramki zacznie Żukowski.

77' 0:0 Łukasz Białożyt (Warta Poznań) - wejście zawodnika
Zbigniew Zakrzewski (Warta Poznań) - zejście zawodnika

75' 0:0 Damian Misan (Flota Świnoujście) - wejście zawodnika
Charles Nwaogu (Flota Świnoujście) - zejście zawodnika

74' 0:0 Bartłomiej Niedziela (Flota Świnoujście) - faulował
Krzysztof Gajtkowski (Warta Poznań) - faulowany

Faul Niedzieli na skrzydle.

73' 0:0 Łukasz Jasiński (Warta Poznań) - faulował
Charles Nwaogu (Flota Świnoujście) - faulowany

Faul Jasińskiego, który odpychał zastawiającego się z piłką Uchennę.

71' 0:0 Ensar Arifović (Flota Świnoujście) - faulował
Zbigniew Zakrzewski (Warta Poznań) - faulowany

Arifović fauluje w środkowej strefie boiska Zakrzewskiego.

70' 0:0

Reiss dośrodkowuje w pole karne, ale futbolówkę wybijają defensorzy Floty.

69' 0:0 Bartłomiej Niedziela (Flota Świnoujście) - żółta kartka

Zasłużona kartka dla Niedzieli.

69' 0:0 Bartłomiej Niedziela (Flota Świnoujście) - faulował
Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - faulowany

Kieruzel zapędził się pod pole karne Floty i został sfaulowany przez Niedzielę.

68' 0:0 Piotr Tomasik (Flota Świnoujście) - faulował

Faul Tomasika na skrzydle, na rozpędzającym się Gajtkowskiego.

67' 0:0

Niedziela zwiódł dwójkę defensorów Warty i zagrał na piąty metr do Uchenny, który był tyłem do bramki i wypychali go obrońcy Warty, co zakończyło się bez strzału na bramkę gości.

66' 0:0 Ensar Arifović (Flota Świnoujście) - faulował

Arifović pomagał sobie ręką opanować piłkę.

65' 0:0 Piotr Reiss (Warta Poznań) - spalony

Iwanicki podaje do Reissa, ale kapitan Warty złapany w pułapkę ofsajdową.

64' 0:0

Mecz toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Jeśli mamy do czynienia z zagrożeniem z obu stron, to zazwyczaj po stałych fragmentach gry.

62' 0:0 Radosław Pruchnik (Flota Świnoujście) - faulował

Faul Pruchnika na Reissa.

60' 0:0 Paweł Iwanicki (Warta Poznań) - wejście zawodnika
Michał Ciarkowski (Warta Poznań) - zejście zawodnika

59' 0:0 Sławomir Mazurkiewicz (Flota Świnoujście) - strzał niecelny

... najwyżej w polu karnym wyskakuje Mazurkiewicz i w idealnej sytuacji, uderza głową tuż obok długiego słupka bramki Bledzewskiego!

59' 0:0 (Flota Świnoujście) - rzut rożny

Dośrodkowanie Bodzionego...

58' 0:0 Piotr Reiss (Warta Poznań) - strzał celny

Reiss otrzymał futbolówkę przed polem karnym i uderzył z 18 metrów - jednak obok bramki.

57' 0:0 Sławomir Mazurkiewicz (Flota Świnoujście) - strzał niecelny

Mazurkiewicz uderza z tej odległości, ale nie dość, że zbyt lekko to i obok bramki.

56' 0:0 Alain Ngamayama (Warta Poznań) - faulował
Radosław Pruchnik (Flota Świnoujście) - faulowany

Ngamayama fauluje Pruchnika 40 metrów od bramki Bledzewskiego.

55' 0:0 Zbigniew Zakrzewski (Warta Poznań) - spalony

Podanie Reissa, do Zakrzewskiego - jednak napastnik Warty złapany na spalonym.

54' 0:0 Damian Krajanowski (Flota Świnoujście) - faulował
Michał Ciarkowski (Warta Poznań) - faulowany

Krajanowski nieprzepisowo zatrzymał przy linii bocznej Ciarkowskiego.

53' 0:0

Ależ błąd defensywy Warty! Złe podanie Jasińskiego, futbolówka wyszłaby na rzut rożny i Bledzewski wślizgiem ratował sytuacje, a do futbolówki doszedł Uchenna. Bramka była pusta, lecz Nigeryjczyk zamiast uderzać, próbował podawać w pole karne, gdzie... nie było nikogo i Zieloni przejęli piłkę.

52' 0:0 Zbigniew Zakrzewski (Warta Poznań) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Marciniaka, najwyżej wyskakuje Zakrzewski, lecz przenosi futbolówkę nad bramką.

51' 0:0

Ładna dwójkowa akcja Uchenny z Arifoviciem. Bośniak prostopadle do Nigeryjczyka, ale uprzedził najlepszego napastnika Floty Bartkowiak.

50' 0:0 Damian Krajanowski (Flota Świnoujście) - faulował
Rafał Kosznik (Warta Poznań) - faulowany

Faul na skrzydle.

49' 0:0

Długie podanie do Nwaogu, któremu futbolówkę spod nóg wybił Bartkowiak. Ta spadła pod nogi Arifovicia, który oddawał strzał, lecz piłka ugrzęzła w nogach warciarzy.

48' 0:0 Artur Marciniak (Warta Poznań) - faulował

Faul Marciniaka w środkowej strefie boiska.

46' 0:0

Początek drugiej połowy. Zaczęła Warta.

A wszystkich naszych fanów zapraszamy do "polubienia" nas na Facebooku :) można to uczynić klikając "lubię to" po prawej stronie. Z pozdrowieniami z nad morza - redakcja.

45'+1' 0:0

Koniec pierwszej połowy! Flota remisuje do przerwy z Wartą 0:0. Gospodarze dali się w pierwszych minutach wyszumieć gościom, po czym przejęli inicjatywę i to oni byli bliżej strzelenia gola. Czekamy na drugą połowę.

45'+1' 0:0 Charles Nwaogu (Flota Świnoujście) - faulował
Adrian Bartkowiak (Warta Poznań) - faulowany

Uchenna odpychał lekko Bartkowiaka.

45' 0:0

Sędzia dolicza minutę.

44' 0:0 Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - żółta kartka

Sędzia uznał to za faul taktyczny i dał żółtą kartkę byłemu graczowi Ruchu.

44' 0:0 Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - faulował
Bartłomiej Niedziela (Flota Świnoujście) - faulowany

Kieruzel fauluje Niedzielę przy linii bocznej.

43' 0:0 Bartłomiej Niedziela (Flota Świnoujście) - strzał niecelny

Niedziela ładnie ruszył lewym skrzydłem i ściął do środka, po czym uderzył z prawej nogi - daleko od bramki Bledzewskiego.

42' 0:0 Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - faulował
Krzysztof Żukowski (Flota Świnoujście) - faulowany

Dośrodkowanie Reissa, piłkę wybijał jeden z graczy Floty. Ta leciała obok bramki i łapał ją Żukowski, a Kieruzel jeszcze sfaulował bramkarza gospodarzy.

41' 0:0 Damian Krajanowski (Flota Świnoujście) - faulował

Krajanowski fauluje Kosznika tuż przed narożnikiem pola karnego.

40' 0:0 (Flota Świnoujście) - rzut rożny

Uderzenie Bodzionego zablokowane przez Marciniaka i Flota będzie miała rzut rożny.

39' 0:0

Ostatnie minuty to przewaga Floty i próba nieśmiałych ataków Warty, które jednak nie przynoszą na razie większego zagrożenia pod bramką Żukowskiego.

37' 0:0 Ensar Arifović (Flota Świnoujście) - faulował

Faul na połowie Warty.

36' 0:0 Ensar Arifović (Flota Świnoujście) - strzał niecelny

Dośrodkowanie Mazurkiewicza, najwyżej na 10. metrze wyskakuje Arifović, lecz Bośniak uderza daleko od bramki Warty.

35' 0:0 Łukasz Jasiński (Warta Poznań) - faulował

Faul około 40 metrów od bramki Bledzewskiego.

34' 0:0 Ensar Arifović (Flota Świnoujście) - strzał niecelny

Mogło być 1:0 dla gospodarzy! Bodziony podciągnął skrzydłem i zagrał w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Arifović i po jego strzale głową, Wartę uratowała poprzeczka! Nie ma gola!

33' 0:0 Krzysztof Gajtkowski (Warta Poznań) - faulował
Damian Krajanowski (Flota Świnoujście) - faulowany

Gajtkowski faulował na skrzydle Krajanowskiego.

31' 0:0 Radosław Pruchnik (Flota Świnoujście) - strzał celny

Pruchnik uderza z 20 metrów, ale prosto w Andrzeja Bledzewskiego.

30' 0:0 Alain Ngamayama (Warta Poznań) - faulował

Zagranie ręką Ngamayamy w środkowej strefie boiska.

29' 0:0

Ostatnie minuty pod dyktando Floty, choć nie przekłada się to na bezpośrednie zagrożenie pod bramką Bledzewskiego.

27' 0:0 (Flota Świnoujście) - rzut rożny

Reiss źle podaje w środkowej strefie boiska i lewym skrzydłem z piłką popędził Niedziela i dośrodkował futbolówkę w pole karne, lecz zawodnicy Warty wybili ją na rzut rożny.

25' 0:0

Piłka po rzucie rożnym trafia przed pole karne. Marciniak zdecydował się na strzał, ale został zablokowany.

24' 0:0 (Warta Poznań) - rzut rożny

Gajtkowski podciągnął prawym skrzydłem i dogrywał do Zakrzewskiego, lecz zawodnicy Floty wybili piłkę na korner.

23' 0:0 Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - faulował

Kieruzel nieprzepisowo powstrzymał Niedzielę na skrzydle - faul. Niedziela szybko wstał i chciał wymierzyć sprawiedliwość na Kieruzelu, ale zawodnicy rozdzielili na czas obu graczy.

22' 0:0 Zbigniew Zakrzewski (Warta Poznań) - faulował

Zakrzewski lekko odpycha zastawiającego się z piłką Krajanowskiego.

21' 0:0 Rafał Kosznik (Warta Poznań) - faulował
Krzysztof Bodziony (Flota Świnoujście) - faulowany

Faul na lewej stronie boiska.

20' 0:0 Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - strzał niecelny

Dośrodkowanie Reissa z rzutu wolnego, najwyżej wyskakuje w polu karnym Kieruzel i jego uderzenie głową odbija się od ziemi i przelatuje nad poprzeczką bramki Żukowskiego! Dobra okazja dla gości!

19' 0:0 Piotr Tomasik (Flota Świnoujście) - faulował

Faul w okolicach środkowej strefy boiska.

18' 0:0 Bartłomiej Niedziela (Flota Świnoujście) - faulował

Niedziela nieprzepisowo powstrzymywał dryblującego na skrzydle "Gajtka".

17' 0:0 Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - faulował

Kieruzel faulował Pruchnika przy linii bocznej.

16' 0:0

Starcie w środkowej strefie boiska pomiędzy Reissem, a Ostalczykiem i leży na boisku kapitan Warty, ale sędzia nakazuje grać dalej.

14' 0:0

Arifović zagrywał spod linii końcowej do Uchenny, ale Nigeryjczyk nie doszedł do piłki, bowiem ją złapał Bledzewski.

13' 0:0 Piotr Tomasik (Flota Świnoujście) - spalony

Bardzo ładna akcja Floty, gdzie Arifović dwukrotnie uruchamiał swoich partnerów. Najpierw Uchennę, ale sytuacje wyjaśnił Kieruzel, a potem Tomasika, który był na spalonym.

12' 0:0 Piotr Reiss (Warta Poznań) - spalony

Podanie do Reissa od Marciniaka, ale kapitan Warty złapany na spalonym.

11' 0:0 Piotr Kieruzel (Warta Poznań) - faulował

Kieruzel zagrał ręką w środkowej strefie boiska.

10' 0:0 (Flota Świnoujście) - rzut rożny

Dośrodkowanie Niedzieli z korneru, ale wybija futbolówkę głową Bartkowiak.

10' 0:0 Piotr Tomasik (Flota Świnoujście) - strzał celny

Tomasik za krótko, futbolówka wraca do niego i uderza z narożnika pola karnego pod poprzeczkę, ale Bledzewski ładną interwencją przeniósł piłkę nad poprzeczką!

9' 0:0 (Flota Świnoujście) - rzut rożny

Niewiada uderza sprzed pola karnego, futbolówka po nogach obrońców Warty wychodzi na rzut rożny.

8' 0:0 Charles Nwaogu (Flota Świnoujście) - spalony

Zagranie w pole karne do Uchenny, ale Nigeryjczyk złapany na ofsajdzie.

7' 0:0 Alain Ngamayama (Warta Poznań) - strzał niecelny

Mogło być 1:0 dla Warty! Dośrodkowanie Reissa w pole karne, tam był Ngamayama, który przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i uderzył tuż obok słupka bramki Żukowskiego!

6' 0:0 (Warta Poznań) - rzut rożny

Dośrodkowanie Zakrzewskiego w pole karne do Reissa, ale Mazurkiewicz w ostatniej minucie uprzedza najlepszego strzelca Warty, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

5' 0:0 Krzysztof Bodziony (Flota Świnoujście) - faulował

4' 0:0 Zbigniew Zakrzewski (Warta Poznań) - spalony

Długie podanie do Bartkowiaka za plecy obrońców, Zakrzewski wychodził już sam na sam, ale sędzia uznał, że napastnik Warty był na minimalnym spalonym.

3' 0:0 Alain Ngamayama (Warta Poznań) - faulował

Znów faul na Bodzionym, tym razem faulował Ngamayama.

2' 0:0 Artur Marciniak (Warta Poznań) - faulował

1' 0:0

Początek spotkania!

Obie jedenastki pojawiają się na murawie.

Natomiast Warta jest rewelacją wiosny. Na pięć spotkań wygrała cztery, tracąc jedynie punkty na wyjeździe w meczu z ŁKS-em, gdzie padł bezbramkowy remis. Dzisiejsze zwycięstwo może dać podopiecznym Bogusława Baniaka awans do pierwszej części tabeli. Przypomnijmy, że Zieloni kończyli rundę jesienną na 16. miejscu w tabeli!

Flota Świnoujście zajmuje czwarte miejsce w tabeli i w wypadku zwycięstwa nad Wartą, gracze Petra Nemeca przynajmniej do czasu zakończenia meczu pomiędzy Pogonią Szczecin a Piastem Gliwice, wskoczą na podium klasyfikacji generalnej.

Niebawem rozpocznie się najciekawszy mecz 23. kolejki I ligi pomiędzy Flotą Świnoujście a Wartą Poznań.