Taktyka: 4-4-2

widzów: 700   sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

minuta wynik opis
90'+3' 0:2

Koniec spotkania! Olimpia udanie zainaugurowała swój pobyt w I lidze ogrywając na wyjeździe Kolejarza Stróże 2:0! Dziękujemy za uwagę!

90'+2' 0:2

Goście wychodzili z kontrą trzech na jednego, ale fatalne podanie Kryszaka zniweczyło całą akcje!

90' 0:2

Sędzia doliczył trzy minuty.

89' 0:2 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Próbował Zawiślan strzelać z dystansu, ale futbolówka odbijając się od Kokoszki wylądowała na rzucie rożnym.

88' 0:2 Mariusz Mężyk (Kolejarz Stróże) - strzał celny

Zagranie w pole karne Cebuli, gdzie był Mężyk. Rezerwowy gospodarzy trochę się zamiotał, by ostatecznie oddać zupełnie nieprzygotowany strzał. To nie mogło zaskoczyć Wróbla.

86' 0:2 Łukasz Tumicz (Olimpia Grudziądz) - wejście zawodnika
Janusz Dziedzic (Olimpia Grudziądz) - zejście zawodnika

85' 0:2 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Zablokowane uderzenie Zawiślana i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

83' 0:2 Witold Cichy (Kolejarz Stróże) - strzał celny

Ależ szczęście Wróbla! Cichy przewrotką uderza z pola karnego, a Dąbrowski ratuje swój zespół wybijając głową piłkę z linii bramkowej!

82' 0:2 Mariusz Kryszak (Olimpia Grudziądz) - strzał celny

Kryszak z linii pola karnego, ale zbyt lekko i prosto w bramkarza.

81' 0:2 Mariusz Kryszak (Olimpia Grudziądz) - wejście zawodnika
Piotr Ruszkul (Olimpia Grudziądz) - zejście zawodnika

79' 0:2 Witold Cichy (Kolejarz Stróże) - strzał celny

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, główkował Cichy - wprost w ręce Wróbla.

77' 0:2

Kolejarz zdecydowanie przeważa w ostatnich minutach.

74' 0:2 Mariusz Mężyk (Kolejarz Stróże) - wejście zawodnika
Dariusz Zawadzki (Kolejarz Stróże) - zejście zawodnika

72' 0:2

Dośrodkowanie na tzw. "aferę" Zawiślana. Zakotłowało się na 10. metrze, ale Kościukiewicz wyjaśnił sytuacje.

70' 0:2 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Kowalczyk swoim szybkim rajdem zmusił Kowalskiego do wybicia piłki na rzut rożny.

68' 0:2 Dariusz Walęciak (Kolejarz Stróże) - strzał celny

Walęciak uderza z dystansu, ale pewnie interweniuje Wróbel.

67' 0:2 Tomasz Rogóż (Olimpia Grudziądz) - wejście zawodnika
Jakub Cieciura (Olimpia Grudziądz) - zejście zawodnika

65' 0:2 Rafał Zawiślan (Kolejarz Stróże) - wejście zawodnika
Janusz Wolański (Kolejarz Stróże) - zejście zawodnika

64' 0:2 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Cebula wywalczył korner.

62' 0:2 GOL! Janusz Dziedzic (Olimpia Grudziądz) - gol z karnego
Janusz Dziedzic (Olimpia Grudziądz) - asysta

2:0! Sam poszkodowany podszedł do piłki i zmylił golkipera Kolejarza! Zabójcze trzy minuty gości!

61' 0:1 Krzysztof Markowski (Kolejarz Stróże) - żółta kartka

Będzie rzut karny! Markowski faulował w polu karnym Dziedzica!

59' 0:1 GOL! Hubert Kościukiewicz (Olimpia Grudziądz) - gol głową
Jarosław Białek (Olimpia Grudziądz) - asysta

Gol! 1:0 dla Olimpii! Z rzutu rożnego dośrodkował Białek, najwyżej wyskoczył Kościukiewicz i zaskoczył Zarychtę!

59' 0:0 (Olimpia Grudziądz) - rzut rożny

Strzał z rzutu wolnego odbił się od muru i będzie rzut rożny.

58' 0:0 Marcin Stefanik (Kolejarz Stróże) - żółta kartka

Stefanik faulował tuż przed polem karnym Dziedzica.

57' 0:0 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Kontra gospodarzy, przerwana przez defensorów Olimpii i będzie rzut rożny dla Kolejarza.

56' 0:0 (Olimpia Grudziądz) - rzut rożny

Ruszkul wywalczył rzut rożny.

54' 0:0 Piotr Ruszkul (Olimpia Grudziądz) - strzał celny

Ruszkul z dystansu, ale prosto w Zarychtę.

53' 0:0

Zablokowane uderzenie Ratajczaka.

51' 0:0 Maciej Dąbrowski (Olimpia Grudziądz) - żółta kartka

Dąbrowski faulował taktycznie Stefanika i zarobił żółtą kartkę.

49' 0:0 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Dośrodkowanie Kantora z lewej strony, ale Dąbrowski wybija futbolówkę na korner.

48' 0:0 Janusz Dziedzic (Olimpia Grudziądz) - strzał niecelny

Mogło być 1:0! Cieciura dośrodkował w pole karne, piłkę odbił niepewnie interweniujący Zarychta, ale dobijający Dziedzic fatalnie się pomylił!

46' 0:0

Początek drugiej połowy.

45'+2' 0:0

Koniec pierwszej połowy. W Stróżach nie padły bramki, miejmy nadzieję, że druga połowa będzie ciekawsza.

45' 0:0

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

44' 0:0 Witold Cichy (Kolejarz Stróże) - strzał niecelny

Cichy uderza z dystansu, ale futbolówka poleciała daleko od bramki Wróbla.

43' 0:0 (Olimpia Grudziądz) - rzut rożny

Dośrodkowanie Frańczaka w pole karne, ale Cichy wybija głową piłkę na rzut rożny.

41' 0:0 (Olimpia Grudziądz) - rzut rożny

Olimpia wywalczyła kolejny korner.

39' 0:0 Witold Cichy (Kolejarz Stróże) - strzał celny

Ale okazja dla gospodarzy! Cichy główkuje po rzucie rożnym, a świetną interwencją wspólnie z Jarosławem Białek popisuje się Michał Wróbel!

38' 0:0 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Dośrodkowanie Zawadzkiego, ale gracze gości wybili futbolówkę na jeszcze jeden rzut rożny.

37' 0:0 (Kolejarz Stróże) - rzut rożny

Wolański w pojedynku biegowym z Ratajczakiem i młody obrońca gości wybija piłkę na rzut rożny.

35' 0:0 Dariusz Zawadzki (Kolejarz Stróże) - strzał celny

Zawadzki uderza sprzed pola karnego, ale broni Wróbel.

32' 0:0

32' 0:0 Dariusz Walęciak (Kolejarz Stróże) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, główkuje Walęciak, ale uderzył nad bramką Wróbla.

30' 0:0

Kolejarz wyraźnie przeważa w ostatnich minutach.

28' 0:0 Janusz Dziedzic (Olimpia Grudziądz) - spalony

Prostopadłe podanie do Dziedzica, ale napastnik Olimpii złapany na spalonym.

26' 0:0 (Olimpia Grudziądz) - rzut rożny

Ratajczak swoim rajdem wywalczył trzeci rzut rożny dla gości.

24' 0:0

Okres nudniejszej gry z obu stron. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

21' 0:0

Goście wyszli bardzo zdeterminowani i zdecydowanie przeważają. Ich główną strategią jest gra wysokich piłek, co jednak na razie nie daje większych rezultatów. Większe zagrożenie stanowią strzały z dystansu.

18' 0:0 Jarosław Białek (Olimpia Grudziądz) - strzał celny

Olimpia miała rzut wolny z okolic 25. metra. Do piłki podszedł Białek i uderzył prosto w ręce Zarychty.

16' 0:0 (Olimpia Grudziądz) - rzut rożny

Dośrodkowanie Białka, z którego jednak nic nie wynikło.

15' 0:0 Jarosław Białek (Olimpia Grudziądz) - strzał celny

Białek uderza tuż sprzed pola karnego, ale dobra interwencja Zarychty uchroniła gospodarzy przed stratą gola.

14' 0:0 Jakub Cieciura (Olimpia Grudziądz) - żółta kartka

Cieciura fauluje Kantora i ogląda żółtą kartkę.

13' 0:0

Ależ interwencja Kowalskiego! Kowalczyk otrzymał prostopadłe podanie i wychodził sam na sam z Wróblem, ale dogonił go Kowalski i wślizgiem wybił futbolówkę spod nóg napastnika gospodarzy.

12' 0:0 Bartłomiej Kowalski (Olimpia Grudziądz) - strzał niecelny

Białek dośrodkował z korneru, w zamieszaniu futbolówka powędrowała pod nogi Kowalskiego, ale ten uderzył obok bramki!

11' 0:0 (Olimpia Grudziądz) - rzut rożny

Dobry rajd lewą stroną Frańczaka, który wywalczył rzut rożny.

10' 0:0 Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże) - strzał niecelny

Dośrodkowanie z prawej strony Wolańskiego, najwyżej wyskoczył Kowalczyk, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

9' 0:0

Olimpia przejęła inicjatywę w pierwszych minutach meczu.

6' 0:0

4' 0:0 Konrad Cebula (Kolejarz Stróże) - strzał celny

Mogło być 1:0! Cebula przedarł się w pole karne i uderzył w krótki róg, ale dobrze nogami interweniował Wróbel. Dobra okazja dla gospodarzy!

2' 0:0 Hubert Kościukiewicz (Olimpia Grudziądz) - strzał niecelny

Kościukiewicz zdecydował się na strzał z dystansu, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

1' 0:0

Początek meczu.

Obie jedenastki już na murawie.

Mecz chwilę się opóźni, ponieważ goście na stadion przyjechali zaledwie pół godziny przed meczem.

Natomiast Olimpia Grudziądz to beniaminek I ligi. Drużyna Marcina Kaczmarka wygrała II ligę, grupę zachodnią.

Kolejarz w zeszłym sezonie walczył o utrzymanie, ostatecznie dwie kolejki przed końcem zapewniając sobie pozostanie w I lidze pod wodzą Janusza Kubota, którego w Stróżach już nie ma. Zastąpił go na stanowisku szkoleniowca Przemysław Cecherz.

Witamy na meczu I ligi, gdzie Kolejarz Stróże podejmie Olimpię Grudziądz.