• 11 Benzema

Taktyka: 4-1-4-1

sędzia: Nicola Rizzoli (Bolonia)

minuta wynik opis

Kolejny hit kończy się remisem. Wczoraj Hiszpanie zremisowali z Włochami, dzisiaj na inaugurację grupy D punktami podzielili się Francuzi z Anglikami. Mecz mógł się podobać, przewagę optyczną mieli gracze Laurenta Blanca, ale nie zdołali zadać ostatecznego ciosu. Dziękuję za uwagę i już teraz zapraszam na ostatni mecz pierwszej kolejki fazy grupowej - o 20:45 współgospodarz Ukraina podejmie Szwedów.

90'+4' 1:1

Sędzia kończy mecz!

90'+3' 1:1 Karim Benzema (Francja) - strzał celny

I mamy ostatni strzał w meczu. Francuzi długo utrzymywali się przy piłce, z 20 metrów strzelił Benzema, ale wyłapał futbolówkę Hart.

90'+1' 1:1

Włoski arbiter dolicza 3 minuty.

90' 1:1 Theo Walcott (Anglia) - wejście zawodnika
Danny Welbeck (Anglia) - zejście zawodnika

89' 1:1 (Anglia) - rzut rożny

Mexes uprzedza w polu karnym Welbecka i będzie korner dla Synów Albionu.

87' 1:1 Hatem Ben Arfa (Francja) - faulował
Steven Gerrard (Anglia) - faulowany

Ben Arfa podciął kapitana Liverpoolu.

86' 1:1 (Francja) - rzut rożny

Welbeck wybija centrę Nasriego z rzutu roznego.

85' 1:1 Karim Benzema (Francja) - strzał niecelny

Benzema znalazł się na skrzydle, ściął do środka, po czym mocno uderzył w kierunku bramki. Na drodze futbolówki znalazł się jeszcze Gerrard i mamy kolejny korner dla Francji.

85' 1:1 (Francja) - rzut rożny

85' 1:1 Marvin Martin (Francja) - wejście zawodnika
Florent Malouda (Francja) - zejście zawodnika

84' 1:1 Hatem Ben Arfa (Francja) - wejście zawodnika
Yohan Cabaye (Francja) - zejście zawodnika

84' 1:1 Jordan Henderson (Anglia) - faulował
Franck Ribéry (Francja) - faulowany

83' 1:1

Cole stracił w dziecinny sposób piłkę na rzecz Debuchy, obrońca Francuzów niedokładnie dośrodkował w pole karne i zaprzepaścił okazję na gola.

81' 1:1 (Francja) - rzut rożny

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Nasriego wylądowało w rękawicach Harta.

81' 1:1 Yohan Cabaye (Francja) - strzał niecelny

Ribery zgrał na 20 metr do Cabaye, ten uderzył z powietrza, ale w ostatniej chwili lot piłki zmienił Welbeck i będzie kolejny korner dla Francji.

80' 1:1 (Francja) - rzut rożny

80' 1:1 Yohan Cabaye (Francja) - strzał niecelny

Uderzenie Cabaye z 20 metrów odbija się od jednego z Anglików i będzie korner dla Francji.

79' 1:1 Glen Johnson (Anglia) - faulował

Ribery został powalony na murawę przez Johnsona.

78' 1:1 Jordan Henderson (Anglia) - wejście zawodnika
Scott Parker (Anglia) - zejście zawodnika

77' 1:1 Jermain Defoe (Anglia) - wejście zawodnika
Alex Oxlade-Chamberlain (Anglia) - zejście zawodnika

76' 1:1

Na murawie leży Milner, a Roy Hodgson przeprowadza zmiany w zespole.

75' 1:1 Franck Ribéry (Francja) - strzał celny

Ribery wpadł w pole karne, uderzył z ostrego kąta, ale poradził sobie z tym strzałem Hart.

73' 1:1 Franck Ribéry (Francja) - faulował
Alex Oxlade-Chamberlain (Anglia) - faulowany

Ribery odepchnął Chamberlaina.

71' 1:1 Ashley Young (Anglia) - żółta kartka

70' 1:1 Ashley Young (Anglia) - faulował
Karim Benzema (Francja) - faulowany

Young ostro podciął Benzemę i będzie kartka dla pomocnika Anglii.

68' 1:1 James Milner (Anglia) - spalony

Błąd w tej sytuacji popełnił arbiter, który dopatrzył się pozycji spalonej.

67' 1:1 (Francja) - rzut rożny

Cole wybija głową centrę Evry. Malouda wrzucił z narożnika, piłkę pewnie złapał Hart.

66' 1:1 Glen Johnson (Anglia) - strzał niecelny

Johnson zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.

65' 1:1 Yohan Cabaye (Francja) - faulował
Ashley Cole (Anglia) - faulowany

Cole został pociągnięty za koszulkę przez rywala.

65' 1:1 Karim Benzema (Francja) - strzał celny

Benzema wymienił podanie na 18 metrze z Nasrim, po czym uderzył ile sił w nogach w kierunku bramki Harta. Bramkarz Anglików jednak pewnie złapał futbolówkę.

62' 1:1 John Terry (Anglia) - faulował
Adil Rami (Francja) - faulowany

Terry sfaulował Ramiego w walce o górną piłkę.

62' 1:1 (Anglia) - rzut rożny

Drugi z rzędu rzut rożny dla Anglików.

61' 1:1 (Anglia) - rzut rożny

Centra Milnera odbiła się od Mexesa i będzie drugi w tym meczu korner dla Anglików. W międzyczasie na murawie leżał Ribery, ale z Francuzem już wszystko w porządku.

58' 1:1

Na skrzydle Ribery popchnął Johnsona, sędzia nie zdecydował się jednak odgwizdać faulu.

57' 1:1

Milner mocno dośrodkował w pole karne, gdzie jednak nikt nie wyskoczył do piłki i Francuzi rozpoczęli akcję od wrzutu piłki z autu.

55' 1:1 (Francja) - rzut rożny

Tym razem zaatakowali Francuzi, z piłką w pole karne wpadł Evra, zagrał na środek, skąd na rzut rożny wyekspediował piłkę Gerrard.

54' 1:1 Ashley Young (Anglia) - spalony

Zbyt szybko do piłki wystartował Young.

53' 1:1

Anglicy wymienili między sobą kilka podań, na 18 metrze otrzymał piłkę Gerrard, po czym upadł na murawę w starciu z Debuchym. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia.

51' 1:1 Samir Nasri (Francja) - faulował

Nasri podciął młodego angielskiego skrzydłowego.

50' 1:1 (Anglia) - rzut rożny

Centra Milnera została wybita poza boisko, dzięki czemu Anglicy mają pierwszy korner w tym meczu. Dośrodkowanie z narożnika Gerrarda bez problemu wyłapał Lloris.

49' 1:1

Milner za słabo podał do Harta, z prezentu nie skorzystał jednak Nasri!

47' 1:1

Ribery przypadkowo trafił ręką w twarz Parkera. Sędzia zatrzymał grę, po czym zastosował rzut sędziowski.

46' 1:1

Nicola Rizzoli rozpoczął drugą połowę. Obie jedenastki bez zmian.

Do przerwy Francuzi remisują z Anglikami. Mecz w Doniecku ciekawy, obie reprezentacje dążą do zwycięstwa, stąd w drugiej części meczu czekają nas pewnie dalsze emocje. Zapraszam za kwadrans.

45'+2' 1:1

Włoski arbiter kończy pierwszą połowę.

45'+1' 1:1 (Francja) - rzut rożny

Niedokładna centra Nasriego z narożnika.

45' 1:1 Karim Benzema (Francja) - strzał celny

Benzema z ostrego kąta próbował zmieścić piłkę między Hartem i słupkiem. Bramkarz Anglików zdołał sparować piłkę poza boisko.

45' 1:1 (Francja) - rzut rożny

45' 1:1 Yohan Cabaye (Francja) - strzał niecelny

Uderzenie Cabaye odbiło się od pleców Parkera, przez co minęło bramkę Harta o kilka metrów.

42' 1:1 (Francja) - rzut rożny

Ribery zacentrował płasko po ziemi, lecz na rzut rożny wybił piłkę Terry.

41' 1:1 Yohan Cabaye (Francja) - faulował

Cole zatrzymany przez Cabaye w środku pola.

39' 1:1 GOL! Samir Nasri (Francja) - gol prawą nogą
Franck Ribéry (Francja) - asysta

I GOOOOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie! Malouda otrzymał podanie na skrzydle, zagrał na 16 metr do Riberyego, który wyłożył futbolówkę Nasriemu. Gracz Manchesteru City płaskim uderzeniem tuż przy słupku doprowadza do remisu!

36' 0:1 Yohan Cabaye (Francja) - faulował
Scott Parker (Anglia) - faulowany

Taktyczny faul Cabaye.

35' 0:1 Alou Diarra (Francja) - strzał niecelny

... do piłki dopadł Ribery, zgrał głowa do Diarry, który tym razem uderzył obok słupka!

35' 0:1 Alou Diarra (Francja) - strzał celny

Ależ blisko był Diarra. Defensywny pomocnik wyskoczył najwyżej do centry Nasriego, uderzył mocno głową pod poprzeczkę, ale sparował piłkę Hart ...

34' 0:1 Alex Oxlade-Chamberlain (Anglia) - żółta kartka

34' 0:1 Alex Oxlade-Chamberlain (Anglia) - faulował
Mathieu Debuchy (Francja) - faulowany

Chamberlain ostro potraktował obrońcę Francuzów i będzie kartka dla młodego gracza Arsenalu.

32' 0:1

Anglicy próbowali pójść za ciosem, jednak nikt nie wyskoczył do centry Younga.

30' 0:1 GOL! Joleon Lescott (Anglia) - gol głową
Steven Gerrard (Anglia) - asysta

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Anglia prowadzi 1:0! Gerrard wrzucił piłkę z rzutu wolnego, na piątym metrze wyskoczył Lescott i mocnym uderzeniem głową wyprowadza Synów Albionu na prowadzenie!

29' 0:0 Patrice Evra (Francja) - faulował
James Milner (Anglia) - faulowany

Na skrzydle powalony na murawę został Milner.

27' 0:0 James Milner (Anglia) - spalony

Gerrard próbował zagrać prostopadle do Milnera, skrzydłowy znajdował się jednak na ofsajdzie.

24' 0:0

Debuchy zacentrował w pole karne, z zagraniem poradził sobie jednak Terry, wybijając piłkę na aut.

22' 0:0 Adil Rami (Francja) - faulował
Danny Welbeck (Anglia) - faulowany

Rami nadepnął Welbecka przy walce o górną piłkę.

21' 0:0 Alou Diarra (Francja) - faulował
Ashley Young (Anglia) - faulowany

Diarra powalił na murawę Younga, przez co zatrzymał szybką kontrę Anglików.

20' 0:0

Anglicy dwukrotnie dośrodkowywali we francuskie pole karne. Pierw centra Milnera została zablokowana, a następnie na aucie wylądowało podanie Johnsona.

19' 0:0 Ashley Young (Anglia) - faulował
Florent Malouda (Francja) - faulowany

Taktyczne przewinienie Younga na Maloudzie.

18' 0:0 Ashley Young (Anglia) - spalony

Chamberlain świetnie poradził sobie w środku pola z trójką Francuzów, jednak spóźnił się minimalnie z podaniem do Younga, który znajdował się na spalonym.

16' 0:0 Yohan Cabaye (Francja) - strzał celny

W odpowiedzi sprzed szesnastki uderzył Cabaye. Na raty futbolówkę wyłapał Hart.

15' 0:0 James Milner (Anglia) - strzał niecelny

Ale okazja Milnera! Young prostopadle zagrał do Milnera, ten minął Llorisa, po czym nie trafił do pustej bramki!

13' 0:0

Francuzi starali się koronkowo rozegrać akcję przed polem karnym Anglików. Przy kolejnym podaniu piłkę stracił Benzema.

11' 0:0 Samir Nasri (Francja) - strzał niecelny

I mamy pierwszy strzał w tym meczu. Nasri poradził sobie na lewym skrzydle, zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, ale piłka wylądowała w bocznej siatce bramki Joe Harta.

10' 0:0 (Francja) - rzut rożny

Ribery otrzymał świetne podanie na wolne pole, wpadł w pole karne, ale zwlekał z podaniem na środek i wywalczył jedynie korner.

7' 0:0 Ashley Cole (Anglia) - faulował
Samir Nasri (Francja) - faulowany

Cole nadepnął Nasriego na wysokości pola karnego Anglików.

7' 0:0 Patrice Evra (Francja) - faulował

W ofensywie przewinił francuski obrońca.

5' 0:0 (Francja) - rzut rożny

Benzema rozegrał piłkę z Nasrim, który w ostatniej chwili został zablokowany i Francuzi otrzymali rzut rożny.

3' 0:0

Na skrzydle piłkę przejął Oxlade-Chambarlain, podbiegł kilka metrów, po czym zagrał niedokładnie do Welbecka. Anglicy na razie cofnęli Francuzów do defensywy.

2' 0:0 Danny Welbeck (Anglia) - spalony

Anglicy wyszli z akcją, lecz na minimalnym ofsajdzie był Welbeck.

1' 0:0

Od środka rozpoczęli Anglicy.

Obie jedenastki już na murawie. Za chwilę zabrzmią hymny obu krajów, po nich nastąpi losowanie stron oraz zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego. Arbitrem tego meczu będzie Włoch Nicola Rizzoli.

Francuzi z ostatnich pięciu meczów przeciwko Anglikom, wygrali aż cztery i tylko raz zremisowali. Czy dziś Anglicy zdołają przełamać złą passę z odwiecznym rywalem? Dowiemy się tego za niecałe dwie godziny.

Francuzi zagrają dzisiaj praktycznie w najmocniejszym zestawieniu, z ofensywną trójką Samir Nasri - Karim Benzema - Franck Ribery. Zaskoczył za to Roy Hodgson - w ataku zagra Danny Welbeck, a po lewym skrzydle biegać będzie nastolatek z Arsenalu - Alex Oxlade-Chamberlain.

Witamy serdecznie i zapraszamy na relację live z premierowego spotkania grupy D - w Doniecku na Donbass Arenie w hitowym starciu Francuzi zmierzą się z Anglikami.